Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Araç performansı nasıl ölçülür?

  Araç performansı nasıl ölçülür?

  Araç performansı nasıl ölçülür?

  Motor performansı veya dyno testi, motor performansını ölçme, motordan tekerleklere güç aktarımını ölçme ve motordaki güç kayıplarını ölçme işlemidir. Bilgisayar destekli bir dynotest cihazı kullanılarak yapılır.

  Bu testte araç tamburlar üzerinde kaldırılır ve bilgisayar kontrolünde yüksek hızlara ulaşılarak motor gücünün torku belirlenir.

  Daha çok araç alırken veya satarken yapılan bu test, aracın genel performansı hakkında detaylı bilgi verir ancak bu testleri yaptırmak için servislere veya oto ekspertiz şirketlerine ihtiyaç vardır.

  Neden dynoroad?

  Dynoroad gibi daha basit ve kullanışlı bir ürün ile bu ölçümleri yapmak mümkün.

  Maliyet ve zaman açısından önemli tasarruf sağlayacak ve servislerin kullandığı büyük makinelere ya da bilgisayarlara gerek kalmayacaktır.

  Sürücülerin ise tek yapması gereken uygulamayı indirmek ve uygulamadaki adım adım talimatları doğru bir şekilde takip etmektir.

  Bu sayede test sonuçları sürücüye daha hızlı ulaşır ve aynı zamanda sürücüler sürekli servise gitmek zorunda kalmaz, kendi araç bakımlarını veya performanslarını test edebilirler.

  Küçük bir hata araçta ciddi hasara veya yaralanmaya neden olabileceğinden, dyno testleri yapılmadan önce sıkı önlemler alınmalıdır.

  Ancak dynoroad ile sürücüler hem araçları hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak hem de sahip oldukları araç hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyecek ve araçlarının bakımını daha iyi yapabilecekleri sonucuna varabileceklerdir.

  Testler aracın performansı ve sağlığı hakkında ciddi bilgiler verdiği için sürücüler olumsuz durumları en kısa sürede düzelterek maliyet ve kaza durumlarının önüne geçebilmektedir.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner