Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Binek arıza tespit cihazı ile hangi işlemler yapılır?

  Binek arıza tespit cihazı ile hangi işlemler yapılır?

  Binek araçlarda arıza tespit cihazları, genellikle OBD bağlantı kablosu aracılığıyla araçtaki sorunları belirlemek ve arıza kodlarını okumak için kullanılır.

  Bu cihazlar, araç üreticilerinin belirlediği OBD bağlantı kablosu ile araçtaki çeşitli sensörlerden gelen verileri analiz edilir ve bu bu analizler sonrasında program üzerinde yazılan senaryolar ile arıza tespit işlemleri yapılır aşağıda arıza tespit cihazlarıyla yapılan başlıca işlemler:
  Arıza Kodlarını Okuma:
  Aracın motor kontrol modülü  olan ECU ve diğer kontrol üniteleri tarafından üretilen hata kodları, arıza tespit cihazı aracılığıyla okunabilir. Bu kodlar, arızanın türü hakkında bilgi sağlar ve her kodun bir anlamı olduğu için hızlıca arızanın teşhisi giderilir.

  Motor Verilerini İzleme:
  Arıza tespit cihazları, motorun çeşitli verileri (örneğin, motor devri, hava akışı, yakıt enjeksiyonu) canlı olarak izleyebilir. Bu, motorun anlık performansını değerlendirmek için kullanılır.

  Yakıt Sistemi Performası:
  Arıza tespit cihazları, yakıt enjeksiyon sistemini kontrol ederek yakıt enjeksiyonlarındaki  ateşleme, hava-yakıt karışım oranı gibi önemli verileri değerlendirebilir bu sayede yakıt sisteminde bulunan hata ve arızaları hızlıca tespit edebilirsiniz.

  Egzoz Emisyon Kontrolü:
  Aracın egzoz emisyonlarıyla ilgili sensörlerden gelen verileri kontrol ederek emisyon düzeylerini değerlendirebilir.

  ABS ve Diğer Alt Sistemlerin Kontrolü:
  Seçili arıza tespit cihazları, ABS gibi aracın diğer alt sistemlerini de kontrol edebilir ve bu sistemlerle ilgili hata kodlarını okuyabilir.

  Sensör Testleri:
  Arıza tespit cihazları, sensörlerin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için test modları sunabilir ve bu sayede çalışmayan veya bozuk olan sensörlerin teşhisini hızlı bir şekilde yapmanıza olanak sağlar.

  Sıfırlama ve Arıza Işıklarını Kapatma:
  Arıza tespit cihazları arıza ışıklarının söndürülmesinde de kullanılır bu işleme sıfırlama veya hata kodu silme’de denilebilir fakat arıza ışığının hata giderilmeden söndürülmesi ışığın fişini çekmekle neredeyse aynı anlamı taşır çünkü arıza tespiti yapılmadan ve arıza giderilmeden yapılacak işlemler sadece geçici çözüm sunmaktadır.

  Arıza tespit cihazları, araç bakımı ve onarımı sırasında teknisyenlere, aracın durumu hakkında daha fazla bilgi sağlayarak sorunları hızlı ve etkili bir şekilde tespit etmelerine yardımcı olur.

  Bu ve bunun gibi cihazlar hakkında daha fazla bilgiye 0850 755 02 30 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  Yazar:Emre ********

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner