Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  BM Yönetmelikleri no.151

  BM Yönetmelikleri no.151

  BM Yönetmelikleri no.151

  Hiç kuşkusuz araçların hayatımızdaki yeri çok önemli. Ulaşımda bize büyük avantajlar sağlayan araçlar, trafikte büyük sorunlara neden olabiliyor.

  Örneğin yollarda kamyonlar, hafif ticari araçlar, binek otomobiller ve motosikletler gibi birçok araç grubu bulunuyor.

  Bu araçların yollarda hareket ederken güvenliklerinin sağlanması çok önemlidir. Çünkü araçlar arasındaki boyut farkı, kuvvet farkı gibi faktörler sürücüler farkında olmadan ciddi sorunlara neden olabiliyor.

  Trafikte ortaya çıkabilecek sorunların önlenmesi için ciddi düzenlemeler yapılarak önlem alınması hedefleniyor. R151 standardı da bu düzenlemelerden biridir.

  Bu yönetmeliğin adı resmi olarak BM Yönetmeliği No. 151'dir. Bu düzenleme motosiklet gibi küçük araçların diğer büyük araçların kör noktasında kalması durumunda ortaya çıkacak kazaların önüne geçmek için yapılmıştır.

  BM Yönetmeliği no.151 nedir? Bu yönetmelik neden gerekliydi?

  Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, bu düzenlemenin temel amacı savunmasız yol kullanıcılarının yollarda daha güvenli bir şekilde araç kullanmalarını sağlamaktır. Böylece hem VRU'lar hem de ağır vasıta sürücüleri daha güvenli araç kullanmaktadır.

  Bu konuda daha önce de düzenlemeler yapılmıştı ancak yeterince kapsamlı değildi. Yollarda manevra yapan ağır vasıta sürücüleri, sağlarında veya sollarında bulunan motosiklet gibi araçları fark etmemektedir.

  Bu nedenle, ayna sayısının artırılması gibi önlemler daha önce de alındı, ancak bu düzenlemeler kazaları önlemek için yeterli olmadı

  Bunun için R151 düzenlemelerine ihtiyaç duyulmuştur. Bu düzenlemelerde sürücü destek sistemleri ile birlikte ağır vasıta sürücüsüne sinyallerle yardımcı olunması amaçlanmıştır.

  Bir başka deyişle, trafikte, ağır vasıta sürücüsünün belirli bir aralığına herhangi bir savunmasız yol kullanıcısı geldiğinde, sürücü sinyallerle uyarılmakta ve böylece kazaların önlenmesi çok daha güvenli hale gelmektedir.

  Bu sürücü destek sistemleri ile kör noktaların ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Bu uyarı sinyallerinin manuel olarak iptal edilmesi son derece yasak ve imkansızdır, ancak araçta bir arıza olması durumunda devre dışı bırakılacaktır.

  Kısaca ifade etmek gerekirse, BM. R151 düzenlemeleri, ağır vasıta sürücülerinin manevraları sırasında kör noktada kalan motosiklet ve bisiklet gibi sürücülerle yaşanacak kazaların önüne geçmek için oluşturulmuş düzenlemelerdir.

  Bunu da sürücü destek sistemleri aracılığıyla sürücüye sinyal göndererek yapar. Bu düzenlemeler trafikte güvenliği sağlamak için son derece önemli düzenlemelerdir.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner