Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Diagnostik nedir? Diagnostik kapsamı nedir?

  Diagnostik nedir? Diagnostik kapsamı nedir?

  Diagnostik nedir?

  İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında, yeni otomobil modellerindeki teknolojik sistemler insanların araç kullanmasını kolaylaştırıyor.

  Eğer her gün araba kullanıyorsanız, arabanızı en iyi siz tanırsınız. Çünkü arabada farklı sesler, görüntüler veya kokular hissederseniz, hemen arabada bir sorun olduğunu düşünürsünüz.

  Şu anda aracınız size belirli uyarı sinyalleri gönderiyor ve aracınızdaki sistemler sizi kontrol altında tutuyor.

  Örneğin, kontrol motoru ışığınız yanarsa veya kaputun altında olağandışı bir ses duyarsanız. Bu uyarılar DTC olarak adlandırılır. Bu DTC'yi aşağıda daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

  İlk olarak, otomobiller modern dijital ortama bağlı kaldıkça araçlarda çok fazla dijital güvenlik açığı var.

  Bazen insanlar bu hataları görebiliyor ama bazen de göremiyorlar. Örneğin, hava yastıkları düzgün çalışmayabilir veya aydınlatma sorunları olabilir.

  Çoğu zaman bu hataların farkında bile olmuyoruz. Bu durum bazen insanlara farkında olmadan büyük maddi kayıplar yaşatabiliyor.

  Bu, insanların asla yüzleşmek istemediği durumlardan biridir. Bu durumda teknolojinin gelişmesi sayesinde teşhis yanınızda olacaktır.

  - Otomotiv arıza tespit aracı

  OBD tarayıcı olarak da bilinen bir araç tanı aracı, adından da anlaşılacağı gibi, aracınız için bir tanı tarayıcısı olan bir araç tarayıcısıdır.

  OBD, On Board Diagnostics anlamına gelir. Cihaz, OBD bağlantısı ve bir OBD kablosu (gerekirse) aracılığıyla araca bağlanır.

  Başka bir deyişle, araç arıza tespit cihazı daha sonra kontrol ünitelerinin ve araç içi elektronik aksamın veri belleğine erişir ve bunları değerlendirir veya analiz eder.

  Buna ek olarak, bir arıza tespit cihazı yakıt tüketimi, sıvı sıcaklıkları vb. gibi temel araç verilerinin okunmasını sağlar. Otomatik Arıza Tespit Aracı 

  Otomatik arıza tespit araçları bizim için çok önemli. Ayrıca, bu otomotiv arıza tespit araçlarının yüksek kalitede ve yüksek performansta olması gerekir.

  Çünkü yüksek kaliteli arıza tespit ekipmanlarına yatırım yapmak ve düzenli olarak yüksek kaliteli hata analizi yapmak daha önemlidir.

  Bu biraz pahalı olsa da, aracınızdaki çoğu sorun kodunu düzeltmenize yardımcı olabilir. Bu şekilde, otomatik arıza tespit araçları aracınız için sistematik olarak onarım hizmetleri sağlayacaktır.

  Araç arıza tespit araçlarımızın performansını artırmanın önemini açıkladıktan sonra, şimdi bir araç arıza tespit aracının DTC'sinin (Diyagnostik Hata Kodu) ne olduğunu inceleyelim.

  Aracın yerleşik arıza tespit sistemi bir arıza tespit ederse, uygun bir arıza tespit kodu oluşturur ve genellikle aracın gösterge panelindeki bir uyarı ışığı veya başka bir gösterge ışığı aracılığıyla sürücüyü uyarır.

  Makalenin giriş bölümünde de belirttiğimiz gibi, bu arıza kodları genellikle DTC kodları olarak adlandırılır.

  DTC kodu sayesinde araçtaki uyarıyı biliriz. Ancak bu uyarıları aldıktan sonra servise gidersek otomatik arıza tespit aletleri araca zarar vermeden performansını iyileştirmemizi sağlayacaktır.

  Dolayısıyla DTC kodları yardımıyla araçtaki sorunların daha çok farkına varırız ve otomatik arıza tespit araçlarıyla birlikte sağlıklı sonuçlar elde edebiliriz.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner