Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  DSG 7 Vitesli Şanzıman Nedir?

  DSG 7 Vitesli Şanzıman Nedir?

  DSG 7 Vitesli Şanzıman

  Doğrudan şanzıman (DSG) elektronik ve çift kavramalı bir otomatik şanzımandır. DSG 7 vitesli şanzıman 0AM, 0CW, 7DSG ve DQ200 gibi farklı isimlerle anılmaktadır.

  DSG şanzımanın bu versiyonu genellikle Audi, Seat, Skoda ve Volkswagen'in daha küçük motorlu modellerinde bulunur.

  Bu şanzıman ünitesinin çeşitli kronik arızaları vardır. Ancak bu sorunların çeşitli onarım çözümleri vardır. Çözümlere göz atmadan önce DQ200 şanzımanların arızalarından bahsedelim.

  "Mekatronik Kaçak Hatası P17BF" bu arıza, bu tip otomatik şanzımanlarda en sık görülen arızadır. Bu tür bir hata oluştuğunda araç hareket etmez veya çok sert vites geçişleri olur ve gösterge panelinde arızalar yanıp söner.

  Yukarıdaki resim, biriktirme kabından yüksek basınç sızıntısından kaynaklanan hasarı göstermektedir.

  Bu sorunu çözmek için genellikle milin sızdırmazlık rakorlarının ve yataklarının değiştirilmesi gerekir.

  Bu parçalar değiştirildikten sonra TCU araca tekrar bağlanmalı veya masaüstünde uzun süre test edilmeli ve basınç kaybı olup olmadığı gözlenmelidir. TCU'yu masaüstünde test etmek için Nitro Mechatronics DQ200 test cihazını kullanabilirsiniz.

  "Hidrolik pompa, oyun koruması 06079" bu arıza dahili pompa hatası içindir. Bu olduğunda, şanzıman ünitesinde basınç olmayacak ve araç çalışmayacaktır. Bunu çözmek için hidrolik pompa veya komple DQ200 Mekatronik değiştirilmelidir.

  Bu hata basınç kaçaklarından kaynaklanır. Gerekli basınç elde edilemediğinde pompa aşırı çalışacak ve bu sorun nedeniyle pompa yanacaktır. Bu sorun genellikle ikincil bir sorundur.

  Solenoid arızası DQ200'deki yaygın arızalardan biridir. Bu arızaya yağdaki kirlenme ve bazen dahili elektrik arızaları neden olur. Onarmak için bu solenoidleri yenileriyle değiştirmeniz yeterlidir.

  "Geri vites seçici yatak arızası" bu sorun da çok yaygındır. Bu durum meydana geldiğinde araç geri vitese geçmez veya 6. vitese geçemez. Mekatronik ünitenin değiştirilmesiyle yatak millerinin değiştirilmesi hatayı çözecektir.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner