Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Hibrit Elektrikli Araçlar Nasıl Çalışır?

  Hibrit Elektrikli Araçlar Nasıl Çalışır?

  Hibrit Elektrikli Araçlar Nasıl Çalışır? 

  Hibrit otomobiller günümüzde hem performans hem de yakıt tüketimi açısından öne çıkan bir otomobil türüdür. Ayrıca emisyon açısından da büyük bir öneme sahiptir.

  Hibrit elektrikli araçlarda hem batarya ile çalışan elektrik motoru hem de içten yanmalı bir motor bulunur ve bu motorlar kombine olarak çalışır.

  Hibrit otomobiller sayesinde hem elektrikli otomobillerin düşük emisyon fonksiyonu hem de içten yanmalı motorlu araçların menzili birleşmektedir.

  Hibrit araçların bazı avantajları aşağıda yer almaktadır;

  Elektrik motoru ve içten yanmalı motor ile uyum içinde çalışır:

  Hibrit araçlar daha küçük bir içten yanmalı motora sahiptir. Çünkü bir elektrik motoru çalışma sürecinde ekstra bir güç sağlar.

  Araç içerisinde akü bulunmaktadır. Bu akü, ilave yüklere güç işlevi sağlar ve araç durduğunda motorun rölanti devrini azaltmaktadır.

  Bu sayede performanstan ödün verilmez ve daha iyi yakıt ekonomisi sağlanır.

  Rejeneratif Frenleme fonksiyonu:

  Hybrid araçlardaki bataryaların yeniden şarj olması için dışardan şarj etmek gerekmiyor. Bunun yerine enerji tasarruflu frenleme ve içten yanmalı motor kullanılır.

  Araçtaki elektrik motoru bir jeneratör gibi kullanılır. Ayrıca, aküde elde edilen depolar ve frenleme sırasında kaybedilen enerji geri alınır.

  Hibrit araçlarda yakıt verimliliği sisteminin modeli:
  Hibrit araçları hafif hibrit ve ful hibrit olarak sınıflandırıyoruz;

  Hafif hibritlerde araca güç sağlamak için bir batarya ve elektrik motoru bulunur. Araç durduğunda, bu araçlar motoru durdurur ve yakıt tasarrufu sağlar.

  Hafif hibrit araçlarda güç sağlamak için sadece elektrik kullanılmıyor. Bu araçlar ful hibritlere göre daha ucuzdur ancak ful hibrit araçlar yakıt açısından daha avantajlıdır.

  Ful hibrit araçlarda, araca kısa mesafelerde ve düşük hızlarda güç sağlayan daha büyük bataryalar ve elektrik motorlar bulunur.

  Bu araçlar hafif hibritlere göre daha pahalıdır ancak bu araçlarda yakıttan daha fazla tasarruf sağlanır.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner