Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Tesla Araçlarda Sim Kart Aktivasyonu Nedir?

  Tesla Araçlarda Sim Kart Aktivasyonu Nedir?

  Tesla Araçlarda Sim Kart Aktivasyonu Nedir?

  Tesla Sim Kart Aktivasyonu Nerede Yapılıyor?

  Elektrikli otomobillerin kullanımı son zamanlarda oldukça artmıştır. Bu durumdan kaynaklı olarak Elektrikli araçlar çok popüler hale gelmiştir.

  Tesla marka elektrikli araçların bunda büyük rolü vardır. Tesla, elektrikli araçlarıyla otomotiv endüstrisinde devrim yaratan adımlardandır. 

  Ürettiği elektrikli arabaların işlevi, insanların elektrikli arabalara ve özellikle Tesla arabalarına olan ilgisini artırmıştır.

  Tesla araçların ilgi çeken bazı özellikleri ise;otonom sürüş, araca uzaktan erişim, internette gezinme, yol koşullarının anlık izlenmesi ve hava koşullarının görüntülenmesi gibiörneklerdir.

  Bu işlevler Tesla arabalarını bir arabadan daha fazlasını yapar. Tüm bu işlevleri kullanmak için çevrimiçi bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır. Türkiye'de online bağlantı kullanmak için 'Sim Card Aktivasyon' adı verilen bir işleme ihtiyaç vardır.

  Tesla Otomobillerde Simcard Aktivasyon İşlemi Nedir? Neden yapılır?

  Tesla otomobillerde yukarıda bahsedilen tüm bu fonksiyonlar için internet bağlantısına ihtiyaç duyulur. 

  Yani tesla,araçlar içerisinde bir sim kart ile gönderilemktedir. Türkiye'de Tesla marka araçların çoğu yurt dışından alındığı için burada sim kartlar devre dışı kalmaktadır.

  Bu nedenle ülkemizdeki Tesla araçlar için Simcard Aktivasyon işleminin yapılması gerekmektedir. Sim kart aktivasyonu m2m destekleyen bir sim kartın araca takılması ve yazılım ile aktivasyon yapılmasıdır.

  Bu işlemin yapılmasının ardından  araçtaki bağlantı sorunu çözülmüş olur.

  Bu sorun ülkemizdeki Tesla araçlarında belki de en büyük sorundur.

  Nitro Mekatronik firması olarak yaptığımız Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda Tesla marka araçların sim kart aktivasyon sorununu kolaylıkla çözebilmekteyiz.

  Tesla Elektrikli Otomobillerin Simcard Aktivasyon İşlemi nasıl yapılır?

  Aktivasyon işlemi için öncelikle ülkemizde kullanılan m2m uyumlu bir sim karta ihtiyaç vardır. Bu sim kart geçmişte kullandığımız 2FF büyük sim kartlar olmalıdır.

  Sim kart üzerinde pin kodu bulunmamalıdır, varsa bile çıkartılmalıdır, Sim kart üzerinde pin kodu varsa aktivasyon gerçekleşmeyecektir.

  Sim kart için APN ayarlarını da almamız gerekir. Ayrıca sim kartın uluslararası dolaşıma açık olması gerekmektedir. Bu özelliklerde bir sim kart alındıktan sonra bu sim kart araca takılacak ve tesla lisansı ile orjinal yazılım ile aktivasyon işlemi yapılacaktır.

  Tesla Marka Elektrikli Otomobillerin Sim Kart Aktivasyonunu Nereden Yaptırabiliriz?

  Nitro Mekatronik olarak Tesla marka elektrikli arabaların sim kart aktivasyonları deneyimli personellerimiz ile yapmaktayız.
  Tesla marka araçlarınız için Sim kart aktivasyon işlemine ihtiyacınız varsa ofislerimizden yardım alabilir veya 0850 755 02 30 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

   

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner